Sezon na rower

Droga na pojeździe to mocny sport, który bierze bezpośrednich zwolenników w mało każdej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w okresie wiosennym, jak duży i dostępny sposób dojazdu do nauki i sztuce, i w zimie, z uwag utrudnionych warunków na linii, wolą spośród nich wrócić na sytuację samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak właściwe przygotowanie roweru oraz siebie do zamieniających się warunków na odległościach, można z bogactwem i zabawą używać jednośladów przez cały rok, nie tylko w czasie rowerowym. W co więc warto się wyposażyć, aby droga na pojeździe była bliska też w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie biorę na pamięci ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem ogromnej ilości kilometrów) swoje ciało dość szybko się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie dopuszczał do wychłodzenia ciała. Najskuteczniejszym wyjściem w takiej pozycji będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej zagadnieniem jest przekazywanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z bliskiego ciała, dzięki czemu nie będziemy korzystali wrażenia przemoczenia i tym tymże nie będziemy odczuwali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, jaka zawiera chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy także wyposażyć się w chłodne buty również żyć może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najważniejszej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy czuć chłodu. Warto i myśleć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest wówczas wodoodporna, a pozostała skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower i potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który zapewni nam bezpieczną i bezpieczną podróż. Przede pełnym są to zimowe opony i błotniki, a dodatkowo, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie ważna jeszcze zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego konieczne będzie dodatkowe oświetlenie oraz odblaski.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy nie nie kończy się wraz z opadem pierwszego śniegu i pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie korzystać spośród ostatniego klucza transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na rowerze więc nie tylko świetna zabawa, to również sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.