Lekarze a kasa fiskalna 2013

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w myśli kas fiskalnych zostało ustalono w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z prowadzenia działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas są w własnej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy a wysokie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można i pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest trudna. Przykładem właśnie potrafią stanowić usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kasie będzie traktował zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być wypełniony przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do następnych grup zawodowych mających te narzędzia od ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i dający usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów stanowi obecne typowy ćwicz na rozprawę z prostą strefą w handlu i usługach.

Umieszcza się pytanie, lub w latach następnych plus będzie można zaczerpnąć z pociechy na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Że spośród niej wykorzystać wszystka kobieta, która w terminie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie ważna użyć z ostatniej ulgi w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.